ÁČKO MUŽŮ NA 50%

3. října 2019

Víkendový report v cizím jazyce.

Posledný víkend v Septembri patril nielen svätováclavským oslavám, ale aj druhému kolu Regionálnej ligy mužov. Longhorni sa v ňom postupne stretli s čarovným a vtáčím súperom. Ale pekne poporiadku. Zostava Texasu sa opäť potýkala s výpadkom niektorých hráčov. Nešťastné zranenie Jirky Petra v piatok večer patrilo k tým smolným, na druhej strane otcovská asistencia Dixa (Martin Tomek) pri pôrode dcérky prekonala určite aj výhru Superligy. Do zostavy sa však navrátil brankár Superligových kvalít. Po peripetiách a odtučnovacej kúre v Anatólii Martin Šimúnek, zjavne o pár stupňov hnedej tmavší a o pár kíl ľahší, nahodil rohy a postavil sa do brány.

Texas Longhorns - Wizards DDM Praha 10 B

Začiatok zápasu začal ako z veľkej magickej knihy - Pepe Adamík sa dvakrát dotkol lopty a stav bol 2:0. Do konca tretiny Wizardi dokázali zareagovať iba jedenkrát, stiahli skóre na rozdiel gólu.
Následne sa postupne dvaja texasani nechali vylúčiť, Čarodejníci nič moc nevymysleli, asi ako keď Ron Weasly kúzlil so zlomenou paličkou. Dávid Musil bol tým druhým potrestaný, no keď vybehol z lavice hanby, okamžite sa zapojil do hry a nahral Vichnarovi na gól - 3:1. Tretina prebehla pod nadvládou Longhornov. Florbal nie sú kocky, nič nenechali na náhodu a v priebehu 310 sekúnd zvýšili postupne náskok na pohodlných 6:2.
Záverečná perioda sa niesla v duchu férovej hry, zápas bol už rozhodnutý a jediné čo zaujalo divákov bol Bredley a jeho ekvilibristické akcie. Longhorni teda rozprášili následovníkov Mrakoplaša pomerom dvojnásobným, šesť ku trom.

TJ Sokol Královské Vinohrady C - Texas Longhorns 7:3

Po vyhratom zápase Texasani využili prestávku a študovali techniku mladého Leclerka, ako musí súperiť aj s vlastným spoluhráčom. To však nebol prípad na florbalovej ploche. Jediná paralela s F1 bola, keď Piala predčasne zahral buly, podobne ako Kimi ulial štart (penalizácia ale nenasledovala, len strata lopty). Odčinil to tým, že po tyčke Vichnara stál výborne postavený pred bránou a nemal problém upratať loptu do odkrytej svätyne. Sokol ešte stihol do konca tretiny skorigovať na 1:1.
V tej druhej sa Musil musel opäť odpratať na lavicu hriechu, keď pristrihol krídla mladému Sokolovi. Všetky nálety v presilovke boli odvrátené, dokonca Vichnar poslal Pialu do krásneho úniku, ten však volil kľučku, a chýbali mu centimetre pri gólmanovi. Mal radšej strieľať. Chlapci z Královských Vinohradov sa osmelili, a pustili býčiu krv žilou. Pomaly zvyšovali svoju nadvládu nad zápasom. Za zmienku stojí opätovná spolupráca Vichnara s Pialom, ktorý tentokrát ponúknutý brejk využil, a tretí dnešný gól Pepy Adamíka, ktorý sa po ňom usadil na čelo kanadského bodovania Longhornov. Krv tiekla, rohy sa otupili a Sokoli útočili: 7:3.