MLADŠÍ ŽÁCI EXCELOVALI

23. října 2019

Na Jižním Městě v hale Jedenáctka se zrodil postup do 1. koše.

Sobotní ráno bylo klidné až ospalé. Asi proto se snažili naši milí mladší žáci tento den zdramatizovat. Turnaj začal odvetou s Poseidony z Olympu. Branku Boha moří jsme ostřelovali, ale nedařilo se. Zato hned z prvního protiútoku se soupeři podařilo vsítit branku. I začátek druhé půle Poseidonův trojzubec chránil soupeřovu branku. Zatímco na nás posílal občasné útočné vlny, dokázali jsme 5 minut do konce spustit smršť, kterou už olympský bůh na chodovské pláni nevydržel. 7:2

Po pauze jsme přivítali chlapce z FBC Slavia Praha. Jejich snaha byla velká, ale byli takoví sešívaní. Je fakt, že mockrát jsme jim neumožnili volný pohyb na naší části hřiště, ještě k tomu s míčkem. Velký den Slavie nepřišel, proto jsme je poslali na zápas o záchranu v koši. 5:0

Ve skupině se podařilo Kladnu porazit favorizovaný a suverénní Chodov. Finálový zápas tak byl proti nepříjemnému soupeři, který hraje tvrdě a kombinuje dlouhé střely, dorážky a individuální akce. Kladnu se dařilo a vyhrálo první desetiminutovku. I v druhé bylo zprvu úspěšnější. Jenže zápasy se hrají celou dobu čistého času. Když 4 minuty do konce utkání padl do kladenské brány gól, polilo to naše hráče živou vodou. Srovnávací gól nadzvedl diváky ke stropu. Naši fanoušci prožívali extatické chvíle, neboť Kladenští již vlastně přestali hrát. Pracovitost všech našich hráčů, odhodlání zvítězit a silný týmový duch držely naše mladší žáky u míčku. Ještě dvakrát se podařilo přemoci jinak úžasného brankáře Kanonýrů, což nás dostalo do nejvyššího koše této soutěže pro příští turnaj. 4:2