Domácí hala přinesla ovoce

6. prosince 2021

První pořádání sezóny v dorostenecké kategorii shrnul obránce Vojtěch Makovec.

V sobotu 4.12. jsme odehráli dva zápasy na domácí půdě.

První zápas, který jsme hráli, byl proti Kladnu. V první třetině se Kladno bránilo, aby nedostalo gól, ale i přesto nedokázali ubránit střelu s dorážkou Michala Havlíčka a Marka Hauptmanna. Texas dokázal ubránit vše a dopomohlo tomu i to, že se kladenští hráči nedokázali trefit do brány, protože většina střel letěla mimo. Hned po startu druhé třetiny si dává kladenský hráč vlastní gól kvůli zmatku před bránou. Při osmé minutě druhé třetiny byl vyloučen hráč Texasu Štěpán Dufek, kvůli překročení brankáře s míčkem ven z brankoviště, avšak to Marka Hauptmanna s Michalem Havlíčkem neodradilo dát další gól i v oslabení a v desáté minutě dal Michal Havlíček společně s Markem Hauptmannem dalšího góla a tím zvýšili skóre na 4:0 pro Texas. Po startu 3. třetiny se Kladno trošku probudilo, ale i tak to nestačilo na gól, dokud nebylo 2 minuty před koncem, to se Kladnu zadařilo a dalo gól. Na to Texas rychle odpověděl a dal další gól. Kladnu se podařil minutu před koncem dát další gól a na to Texas znovu odpověděl dalším gólem. To je konec prvního zápasu s celkovým skórem 6:2 pro Texas.

Druhý zápas, který jsme hráli, byl proti Slanému. První třetina byla docela ospalá, ale i přesto Petr Remiš společně s Martinem Plachým dokázali v páté minutě vstřelit gól. Další gól dává Vojtěch Makovec společně se Štěpánem Dufkem a hned po 40 sekundách tam padá další gól od Petra Remiše, tím se skóre zvedá na 3:0 pro Texas a končí první třetina. V druhé třetině oba týmy začaly běhat a Martin Plachý hned dává gól, chvíli po něm dává gól i Marek Hauptmann společně s Vangelem Zingopisem. Slanému se daří obtočit kolem brány a dát gól, na to hned odpovídá Ondra Sátra společně s Václavem Štěpánkem a toto je poslední gól této třetiny.  Třetí třetinu odstartoval Michal Havlíček společně s Markem Hauptmannem gólem. Ve třetí minutě si hráč Slaného vzal balónek a vstřelil Texasu gól, to Texas naštvalo a nasázeli další čtyři góly a ukončili tím zápas v poměru 11:2.

Celkově si Texas z tohoto dne odvezl 6 bodů.