Jak se všichni dočkali

2. února 2022

Byla by to taková obyčejná neděle, kdyby nehrály starší žákyně svůj turnaj v Rudné.

Malá tělocvična zdejší školy přivítala holky z Texasu i jejich přestoupivší kamarádku, která přišla vypomoci. Rádi jsme se Anetky ujali a rodeo mohlo začít. Hned v první lajně úvodního zápasu s Panthers nastoupila od listopadu na svůj debut čekající Niky. Míček poslouchal hráčky v modrých dresech skoro na slovo a po první půli za stavu jako z westernu 7:0 jsme tedy změnili rozložení sil a pokyny pro hráčky na hřišti. Cílem nebylo skórovat, ale potrénovat pohyb s míčkem, uvolňování se a dělat parádu. To se líbilo všem fanouškům, obzvlášť když hráčky dle pokynu neskórovaly, ale ještě udělaly nějakou tu kulišárnu. Rozhodčí ukončil zápas za stavu 9:1 pro nás a diváci si ještě dlouho chválili takovou podívanou.

Patnáct minut přestávka a hurá do zápasu s dravcem z Vinohrad. Možná tam byla nějaká ta únava, možná nějaká nepozornost a tak se Vinohradům podařilo převzít vedení. Ale ani se naši fanoušci nestačili bát a už jsme se opět začali prosazovat. Střely z blízka i z dálky plus několik téměř učebnicových kombinací a skóre říkalo, že naše holky z Ruzyně vyhrály i druhý zápas v poměru 10:5. A vy se nyní určitě ptáte, jak si vedla Niky. Ano, ano, odvedla spoustu černé práce a připsala si i jeden kuriózní gól, kdy Pantherka na buly silně zabrala a pozadu si prostřelila vlastní gólmanku.