4 body z Chýně

8. března 2022

Už to trvalo dlouho, ale všichni příznivci turnajů dorostenek se nakonec v neděli dočkali pokračování v naší domácí hale v Chýni. Vzhledem ke složení družstva, a to nejen našeho ale i soupeřů, byl cíl sběr zkušeností upřednostněn před sběrem bodů.

Hned v prvním zápase s Nehvizdy se ukázalo, že povolit a nechat soupeře hrát, je velice nebezpečné. Velice hbitě, zodpovědně bránící a bez zbytečných příkras zakončující soupeřky se dostaly do zaslouženého vedení. Jejich brankářka byla neskutečně pohyblivá a vyrazila několik gólových střel. Povedl se jí vychytat i Bářin nařízený nájezd. To Nehvizdy ještě posílilo. Necelé 2 minuty do konce byl stav utkání 5:7 a proto jsme museli zařadit vyšší rychlostní stupeň. Povedlo se srovnat a následovaly nájezdy, ve kterých byly úspěšnější soupeřky a již podruhé ten den se radovaly. Remíza jim přidělila první bod v sezóně a výhra v nájezdech bod druhý. Kolín je pak po krátkém odpočinku smáznul a viditelně potěšený z našeho zaváhání přemýšlel o převzetí prvního místa v tabulce výhrou nad námi. Jenže hned 19 vteřin od začátku zápasu střelou k tyči je posadila Natka. To, co se v prvním zápase nedělalo – střelba z větších vzdáleností, větší tlak a napadání, najednou bylo zcela přirozené a na soupeře platilo. V 10 minutě stav 8:1 byl pro Kolín děsivý a pro nás už neměl hon za góly větší smysl. Proto jsme přeskupili lajny a dali si různé pokyny, k nácviku situací. Kolín se chytil a bylo vidět, že je zápas opět začal bavit. Konečný stav 15:10 byl tak pro všechny zasloužený. Celé družstvo dorostenek by touto cestou chtělo poděkovat Honzu Sátrovi, Honzu Drebitkovi aka Drebisovi a Anče Kotábové za perfektní pořádání, skvělou časomíru a přátelskou atmosféru s hudební kulisou turnaje.