Něco starého končí, něco nového začíná

27. srpna 2022
Něco starého končí, něco nového začíná

Vyzpovídali jsme pro vás bývalou hráčku a bývalého hráče Texasu, kteří se rozhodli posunout ve svých florbalových kariérách do jiných klubů.

Prvním z dvojice je Barbora Kotábová. S florbalem začala v sedmi letech v tehdejším klubu ELITE Praha. O rok později, v roce 2015, přestoupila spolu s většinou hráčů do Texasu, ve které strávila následujících 7 let. Jako Texasanka má odehráno více než 300 zápasů nejen v dívčích, ale i chlapeckých kategoriích, v nichž byla vždy důležitou oporou. Jako své další florbalové útočiště si zvolila Spartu.

Nejlepší vzpomínka na Texas?

Jednu nejlepší vzpomínku na Texas asi nemám, ale je hodně věcí, na které ráda vzpomínám. Například soustředění nebo venkovní akce, vánoční turnaje a tak. Také ráda vzpomínám na kolektiv, který byl velmi dobrý jak u holek, tak u kluků.

Jak se ti daří v novém klubu?

V novém klubu se mi daří dobře jak výkonnostně, tak i v kolektivu. Holky mě přijaly hned a trenéři jsou také moc milí. Už jsem měla i možnost zahrát si za ženy na přátelských utkáních a vyzkoušet si, jaké to bude do budoucna. V sezóně jsem byla ještě dohrávala poslední rok za starší žákyně, ale na prázdninových turnajích jsem už bojovala za dorostenky i juniorky.

Jaké jsou tvé florbalové plány do budoucna?

Mé plány do budoucna jsou takové, že se chci nadále posouvat ve florbale a více se sehrát s holkami z Sparty.

Marek Hauptmann začal s florbalem stejně jako Bára a do Texasu se připojit také v době vzniku mládežnických kategorií. Mára v Texasu odehrál necelých 300 zápasů a díky jeho nesmírnému talentu již od mala obsazoval vrchní příčky kanadského bodovaní celé soutěže.

Nejlepší vzpomínka na Texas?

Je zde plno velmi silných zážitků, které jsem zde prožil, ať jsou to až neuvěřitelné boje v 1. koši v elévech, nebo všechny soustředění se skvělou partou, co tu byla. Asi vůbec nejlepší byly dva letní turnaje, v Ostravě a v Praze na PFC. V Ostravě hlavně kvůli partě a hromadě srandy, co tam byla a v Praze hlavně kvůli dobrému výsledku, který jsme i přes mladý tým dokázali uhrát.

Jak se ti daří v novém klubu?

V novém klubu se mi zatím docela daří, cítím, že se hlavně díky tréninkům se staršími kluky posouvám. Je fajn, že je zde plno kluků, kteří se chtějí také posouvat, ale na druhou stranu si jsou schopni udělat srandu skoro ze všeho a díky tomu je tu skvělý kolektiv.

Jaké jsou tvé florbalové plány do budoucna?

Můj hlavní florbalový cíl je zahrát si nejvyšší juniorskou soutěž, což (doufám) by se mi mohlo povést už tento rok. A poté bych si určitě někdy v budoucnu chtěl zkusit zahrát superligu.