Premiéra v nové lize

25. září 2022

Nově založený tým předvedl své umění na prvním turnaji na nejvzdálenější lokalitě.

Svůj úplně první turnaj odehráli muži C v Kutné Hoře. Na premiérový zápas nás čekali Pantheři. Očekávali jsme, že tempo hry nebude nijak rychlé, což se i naplnilo. Zkušenosti staršího týmu se potvrdily hned v první třetině, ve které měli Panthers dobrý důraz v našem brankovišti a odskočili nám na 1:3. Další dvě třetiny pokračovaly ve stejném tempu a ačkoliv jsme trávili čas i v soupeřově obranném území, naše náčiní nebylo dobře seřízeno a většina střel prolétla pouze kolem brány. Celkový stav 2:6 odrazil fakt, že protihráči dobře trefují bránu a dávají si přesnou finální nahrávku.

Druhým vyzyvatelem byla Mladá Boleslav, kterou dobře známe z loňské juniorské ligy. Tady bylo tempo hry několikanásobně rychlejší. My jsme často jen stáli a spíše se modlili, aby nás balonek trefil, než abychom aktivně bránili. Dopředu jsme se dostávali podstatně méně než v prvním zápase, přesto se nám podařilo dvakrát překonat mladoboleslavského brankáře. Konečný stav zápasu byl 2:9. Příští turnaj si snad spravíme chuť výhrami v Chýni.