Muži B v Chýni dominovali

30. října 2022

Mužská rezerva má za sebou jeden z nejpovedenějších ligových víkendů, kdy dokázala přesvědčivě porazit oba soupeře. Týmy Kostelce a Vinohrad navíc dostaly celkem patnáct gólů.

VLCI TATRAN KOSTELEC NAD Č.L. – TEXAS LONGHORNS B 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)
G/A:
01:29 Kovář/Vichnar, 01:38 Šereda/Drake, 13:27 Šereda/Drake, 14:03 Havel/Vichnar, 21:01 Vichnar/Kovář, 25:32 Murín/Drake, 25:46 Vichnar/Kuneš, 33:21 Murín/Mlnářík

Florbalový den okořeněný o pořádání v Chýní začal z texaského pohledu náramně. Domácí předvedli suverénní, ale zároveň poctivý výkon a doslova zničili dosud velmi solidně hrající Kostelec. Po téměř tříleté pauze se v sestavě Longhorns objevil historicky nejproduktivnější hráč původního A-týmu Martin Vichnar, který svůj návrat oslavil čtyřmi body a hlavně vítězstvím 8:0. Dva góly dal Martin Murín a produktivní byli i Drake, Kovář a Šereda. Fantom texaského brankoviště Martin Šimůnek opět neinkasoval. V aktuální sezoně za sedm třetin ještě nedostal ani jeden gól!

TEXAS LONGHORNS B – TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY D 7:2 (2:0, 2:2, 3:0)
G/A:
07:33 Vichnar/Mlnářík, 10:35 Vichnar/Kovář, 15:06 Krejsa/Roskovec, 17:06 Vichnar/Mlnářík PPG, 25:40 Drake/Roskovec, 28:47 Šereda/Mlnářík, 32:07 Kovář/Drake PPG

Vinohrady vzdorovaly déle, ale texaskému tlaku nakonec také neodolaly. Vichnar v první polovině utkání stihl hattrick, třemi asistencemi se navíc blýskl jeho dvorní nahrávač Vojtěch Mlnářík. V úvodu druhé třetiny došlo při premiérové trefě Jana Krejsy k nepříjemnému zranění. Murín se srazil s protihráčem a podvrtnul si krční páteř. Zápas byl na chvíli přerušen a Murína odvezla záchranka do nemocnice na vyšetření, avšak ještě ten večer byl propuštěn do domácí péče. :-) „Béčko“ se tím nenechalo rozhodit a po výhře 7:2 se v tabulce soutěže posunulo na třetí pozici.