VÍTĚZNÁ SÉRIE MUŽŮ B POKRAČUJE

25. listopadu 2022

Část texaské výpravy vyrazila do Kostelce nad Černými lesy už v předvečer ranních zápasů, ale návštěva místního pivovaru výkon hráčů negativně neovlivnila. B-tým si připsal další dvě suverénní vítězství a posunul se na třetí místo tabulky soutěže.

TEXAS LONGHORNS B – TJ JISKRA ZRUČ NAD SÁZAVOU 11:1 (6:0, 3:0, 2:1)
G/A:
03:21 Vichnar/Kovář, 04:58 Drake/Vichnar, 05:30 Krejsa/Šereda, 08:27 Kovář/Drake, 09:41 Vichnar/Drake, 11:00 Kovář/Vichnar, 17:33 Kovář/-, 19:36 Fišer/Nekola, 22:45 Šereda/Roskovec, 30:19 Havel/Vichnar, 31:40 Vichnar/Havel SHG

Texasané nastoupili k prvnímu zápasu už v 8:00, ale brzký začátek se po prohýřeném večeru na týmu vůbec neprojevil. V úvodní třetině rozehrála střelecký koncert především trojice Vichnar, Kovář, Drake, která se podílela na pěti ze šesti gólů týmu. I když branek postupně ubývalo, Longhorns měli hru proti zoufalému soupeři zcela pod kontrolou a jedinou kaňkou tak byl první míček za zády Martina Šimůnka v sezoně. Texaský fantom inkasoval až čtyři minuty před koncem zápasu, předtím udržel čisté konto neuvěřitelných 116 minut od startu sezony. Martin Vichnar se na výhře 11:1 podílel šesti body a po pouhých třech odehraných utkáních se posunul na druhé místo produktivity celé ligy.

FBK NEVEKLOV - TEXAS LONGHORNS B 3:8 (0:2, 1:1, 2:5)
G/A:
02:09
 Drake/Kovář, 10:53 Drake/Mucha, 20:26 Murín/Kovář, 28:13 Vichnar/Kovář, 29:10 Roskovec/Šereda, 29:34 Kovář/Merta, 31:36 Kovář/Krejsa PPG, 33:07 Vichnar/-

Poslední Neveklov měl být papírově ještě snadnějším soupeřem, ale to se na hřišti neprojevilo. Produktivní obránce Daniel Drake sice dal v první třetině dva góly, ale další branky dlouho nepřibývaly. Místy až příliš agresivní hra soupeře Longhornům nevoněla a pověstný klid na florbalky dal týmu až vingl Martina Murína na 3:1. Tentokrát nehrající trenér Petr Kuška dal do třetí části týmu impuls a proházel útočné formace. To se vyplatilo - bodově explodoval především Filip Kovář, který dal Neveklovu dva góly, na další tři přihrál a zařadil se v kanadském bodování soutěže na třetí místo za Vichnara. Texas bez větších problémů zvítězil i počtvrté v řadě, tentokrát 8:3 a v tabulce stíhá vedoucí dvojici.