STARŠÍM ŽÁKŮM TĚSNĚ UNIKL POSTUP

24. září 2019

Starší žáci posíleni opět také Kájou Bláhovou odehráli v neděli své první zápasy sezóny, kterou zahájili ve 3. koši přeboru starších žáků na turnaji v Kladně.

Ve skupině kterou jsme prošli bez ztráty kytičky nás čekaly soupeři z Benešova a Unhoště. První zápas s Benešovem se od začátku nesl výsledkově ve vyrovnaném duchu když první poločas skončil plichtou 4:4. Ve druhém poločase jsme ovšem dokázali konečně využít naší herní převahy, soupeře už do ničeho nepouštěli a po zlepšeném výkonu slavili zaslouženou výhru 11:5. Druhý zápas nás čekal domácí tým - Unhošť. Tento zápas měl být jen formalita pro postup do finále, ale opak byl pravdou. I přes stálou herní převahu jsme se přes výborně fyzicky připravené družstvo (hráli jen s polovinou hráčů, které jsme měli k dispozici my) a výborně chytajícímu brankáři trápili v zakončení a po prvním poločase byl tak výsledek opět vyrovnaný, jako v prvním zápase, ovšem tentokrát nepadla ani branka a skóre bylo tak před druhým poločasem stále jako na začátku utkání 0:0. V druhém poločase se nám opět po zlepšeném výkonu, když kluci začali plnit pokyny a po prolomení střeleckého prokletí Marka Hauptmana jsme se dostali do vedení. Hubené vítězství pojistil ještě těsně před koncem Vangelis Zingogis a díky čistému kontu našeho brankáře Kuby Steckera slavili druhou výhru ve skupině po výsledku 2:0. Ve finále nás tak čekal dosud také suverénní Tatran Střešovice, který přijel taky s velkým počtem hráčů a hrál stejně jako my na 3 pětky. V tomto utkání jsme tahali už od počátku zápasu za kratší nitku a toto derby jsme prohráli zaslouženě (2:12), když musíme sportovně uznat, že byl soupeř ve většině dovedností lepší. Je ovšem potřeba se z tohoto zápasu poučit a dále na sobě pracovat. Celkově ovšem musím kluky s Kájou za turnaj pochválit za zasloužené a krásné druhé místo na turnaji a věřím, že už příště mohou slavit postup o koš výše!