• sobota 24.11.2018 15:00
  • SH TJ Kobylisy

Reportáž k utkání

FBK Fat Pipe Vosy Praha - Texas Longhorns 4:10 (1:4, 1:1, 2:5)
6:56 Musil (Hrma), 9:51 Novickij (Keil), 12:08 Vichnar (Musil), 12:26 Adamík (Novickij), 26:24 Musil (Hrma), 31:05 Vichnar, 32:33 Cihla PPG (Adamík), 36:19 Cihla PPG (Novickij), 40:30 Novickij (Keil), 40:47 Vichnar (Hrma)

Texasu se proti Vosám historicky daří, což se potvrdilo i v tomto dopoledním utkání. Longhorni jsou dlouhodobě známí svými špatnými vstupy do utkání, tentokrát byla první třetina jasně v jejich režii. Na gól Davida Musila ještě soupeř dokázal odpovědět, ale tři branky z holí Novického, Vichnara a Adamíka vměstnané do 95 vteřin daly Texasu příjemný náskok.
V úvodu druhé třetiny se role obrátily. Vosy rychle snížily, dále tlačily a jen díky výbornému Šimůnkovi v brance a pořádné porci štěstí držel Texas vedení. Ve druhé polovině prostřední části se Texas opět vrátil do hry a trochu klidu mu vrátila druhá trefa Musila po přihrávce Ladislava Hrmy.
Na branky nejbohatší třetí dějství odstartoval přesnou šibenicí Martin Vichnar, který se touto trefou dostal v historické tabulce střelců na první místo před Pavla Harouše. Poté začal úřadovat Václav Cihla. Jeho dvě přesilovkové branky v rozmezí necelých čtyř minut daly Texasu dostatečný náskok 8:2 a texaského veterána posunuly na 99 bodů v historickém kanadském bodování a jen poslední krůček mu tak scházel ke vstupu do síně slávy. Longorni dovedli zápas do poklidného konce. Druhý zásah v utkání přidal Petr Novickij, který bodoval dohromady čtyřikrát a prožil bodově nejúspěšnější zápas v texaské kariéře. Desátou branku pak vstřelil Vichnar, který se díky hattricku v devátém utkání dostal v sezoně už na 16 úspěšných zásahů a patří mezi nejlepší trio střelců v soutěži. Na vítězství Texasu už nic nezměnila ani závěrečná trefa Vos a Texas si připsal nejsnadnější vítězství sezony, když vyhrál 10:4.

Texas Longhorns - T. B. C. LUCERN Králův Dvůr B 7:6 (3:1, 1:2, 3:3)
1:47 Spurný (Keil), 7:35 Novickij (Cihla), 8:22 Petr, 28:48 Novickij (Cihla), 30:39 Spurný (Novickij), 42:53 Petr PPG (Musil), 43:48 Spurný (Adamík)

Odpoledne čekal Longhorny mnohem těžší oříšek. Rezerva Králova Dvora patří na opačný pól tabulky a dle slov hrajícího trenéra Hrmy má pravděpodobně nejsilnější kádr v lize. Také tentokrát Texasané překvapivě vstoupili do utkání dobře. Už ve druhé minutě otevřel skóre první brankou s novou čepelí Tomáš Spurný. Také v tomto utkání Texas rychle nabyté vedení neudržel, ale opět dokázal odskočit. Rozjetý Novickij opět překlopil vedení na stranu Longhornů. Vůbec první asistenci v sezoně si u jeho trefy mohl započítat Václav Cihla. Byla to ale asistence, na kterou jen tak nezapomene. Jubilejním stým bodem v texaské kariéře se zařadil mezi nesmrtelné a stal se 9. členem klubové síně slávy. O necelou minutu později navíc zvýšil první brankou v sezoně Jiří Petr a Texas po první třetině vedl 3:1.
Také ve druhém utkání byla nejslabší herní částí Texasu ta druhá. Soupeř dokázal vyrovnat a vedení na stranu domácích musel zase překlopit Novickij.
Nejvíc gólů padlo opět v závěrečné dvacetiminutovce. Vedení Longhorns navýšil naprosto neuvěřitelnou tečí jednoruč Spurný, ale poté přišel naprostý kolaps. Králův Dvůr třemi brankami skóre otočil a Texasu hrozila nepříjemná porážka od přímého konkurenta o postup. Tři minuty před koncem Texasu pomohla přesilovka. Další přesná trefa obránce Petra srovnala stav na 6:6 a všechny tři body vystřelil v závěru předposlední minuty Spurný, který zapsal druhý texaský hattrick dne. V samotném závěru pak Králův Dvůr dělily od vyrovnání milimetry. Výborný Šimůnek zastavil střelu na brankové čáře a udržel vedení Texasu.
Longhorni po dvou letech berou o víkendu všech šest bodů a v tabulce jsou na 4. místě v bezprostředním kontaktu s čelem tabulky.