• sobota 12.1.2019 12:00
  • Přetlaková SH Kladno

Reportáž k utkání

Texas Longhorns - FBŠ Bohemians C 6:5 (4:1, 1:2, 1:2)

1:39 Adamík (Novickij), 2:27 Vichnar (Sládek), 2:48 Skalický (Spurný), 8:49 Spurný PPG (Adamík), 19:29 Skalický (Spurný), 44:57 Adamík (Skalický)

Longhorni se na první utkání v novém roce těšili, což potvrdil začátek ranního utkání proti Bohemce. Na konci třetí minuty vedli 3:0, svůj první gól v novém působišti vstřelila posila do obrany Martin Skalický, který tak na svou úvodní trefu v Texasu nemusel dlouho čekat. Bohemians na jeho trefu dokázali odpovědět, ale ve velké pohodě hrající veterán Tomáš Spurný opět vrátil Longhornům tříbrankový náskok, který drželi po první patnáctiminutovce.

Jenže ve zbytku utkání dominoval soupeř. Kádr, ve kterém figurují bývalá superligová esa Martin Šimek nebo Martin Poláček měl mnoho šancí, ale kvůli střelecké neefektivitě vedl Texas i po třiceti minutách. Mezi dvě branky soupeře se vklínila další trefa Skalického.

Tlak zelenobílích ve třetí třetině gradoval, v poslední minutě za stavu 4:5 sáhla Bohemka ke hře bez brankáře a osmnáct sekund před koncem powerplay využila. Když už se schylovalo k nájezdům, našel tři sekundy před koncem závěrečné části Skalický Adamíka a třemi body ozdobil své první utkání v dresu Texasu. Druhá řada zařídila pět ze šesti branek Texasu. Po třech bodech posbírali kromě Skalického i Adamík a Spurný.

SSK Future Barrandov - Texas Longhorns 4:8 (2:1, 0:2, 6:1)

5:38 Hrma (Musil), 16:05 Spurný (Keil), 24:00 Sládek (Vichnar), 43:52 Petr PPG (Sládek)

Další těžké utkání, tentokrát proti lídrovi tabulky čekalo Longhorny v poledne. Také tentokrát vstřelil Texas první branku zápasu. Probudila se první formace. Musil vybojoval míček, našel Ladislava Hrmu a ten otevřel skóre. Future do konce třetiny skóre otočil. Na 2:1 zvyšoval Texasanům dobře známý Kryštof Antůšek, který je ve Futuru na hostování z Prague Tigers.

Další obrat ve skóre nabídla prostřední část utkání. Nejprve se akrobaticky prosadil Spurný a vedení na stranu Texasu překlopil kapitán Michal Sládek.

Třetí třetina bohužel nepřijemně připomněla vyhoření z úvodního utkání sezony proti Las Plantas. Dva slepené góly zkušeného soupeře znamenaly ztrátu 3:5 a totální rozklad defensivy Longhornů. Future do konce zápasu přidal ještě tři branky, z toho dvě do opuštěné klece, takže přesilovková trefa Jiřího Petra na porážce už nic nezměnila. Texaská série vítězství se zastavila na pěti zápasech. Tým podlehl 4:8, ale prohrál teprve potřetí v sezoně a zůstává v kontaktu s čelem tabulky.