Dobrý je za tři

10. října 2023

Texaským "áčkem" se nově stal dosavadní B-tým, který v předchozí sezoně suverénně proletěl soutěží a postoupil o ligu výš. Na premiéru v aktuálním ročníku musel dlouho čekat a ve Stochově byl úspěšný jen z poloviny.

TEXAS LONGHORNS - FBC BERANI KLADNO 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
G/A:
10:00 Drake/Vichnar, 18:21 Vaško/Havel, 25:55 Kovář/Mlnářík, 31:49 Krejsa/Mlnářík

Texas inkasoval první, ale třemi brankami vývoj otočil. Skórovaly všechny útočné formace. Dan Vaško se střelecky prosadil hned ve svém prvním utkání za Longhorns po neuvěřitelných 11,5 letech! Muži málem náskok prohospodařili, soupeř dal dva góly během 13 sekund, ale ještě bleskovější reakce Jana Krejsy nakonec rozhodla. Na jeho trefu z 32. minuty už soupeř odpověď nenašel.

BLUE HORSES STOCHOV B - TEXAS LONGHORNS 6:1 (1:0, 1:0, 4:1)
G/A:
28:42 Krejsa/Kuneš

Stochov dosud v sezoně nevyhrál, ale disponoval výhodou domácího prostředí. Texasané opět obdrželi první branku, ale tentokrát na ni nedokázali reagovat. Ve druhé a třetí třetině navíc přišla série těžko vysvětlitelných pěti zbytečných vyloučení a soupeř odskočil do pohodlného náskoku. Na brzké první porážce nic nezměnila ani další trefa Krejsy. Muži tak ze Stochova odjeli se třemi body.