Archív článků

OPĚT POLOVIČNÍ ZISK BODŮ

předevčírem 17:10 - Ženy odehrály první venkovní zápasy.

PREMIÉRA V JUNIORSKÉ KATEGORII

předevčírem 17:57 - Jak viděl zápasy jeden z hráčů.

MUŽŮM SE START NEPOVEDL

24. září 2020 - Nově složený A - tým před sebou měl v Kladně obtížný los - nejprve je čekali zkušení Las Plantas a o tři hodiny později pak jeden z favoritů celé soutěže, domácí AIK Steel.

DOROSTENCI VSTOUPILI DO SEZÓNY PARÁDNĚ

22. září 2020 - Jak viděl úvodní zápasy jeden z hráčů.

KOLAPS ŽEN VE TŘETÍ TŘETINĚ

21. září 2020 - Dalším kolem pokračovala cesta žen v Poháru Českého poháru.

START ZA 3 BODY

16. září 2020 - Ženy mají za sebou první zápasy v nové sezóně a vstup to byl úspěšný jen z poloviny.

JIŘÍ PETR: TEXAS JE PRO MĚ SYMBOLEM NÁVRATU

14. září 2020 - Jiří Petr se florbalu věnuje prakticky dnes a denně. Léta koučoval mládežnické výběry a od letošní sezony dokonce působí v roli asistenta trenéra týmu ze ženské extraligy. I přes vrozenou srdeční vadu navíc tento odchovanec Chodova sám florbal hraje.

1.LIGA ŽEN ZAČÍNÁ

10. září 2020 - Nová kapitánka Kateřina Vránová hodnotí přípravu na sezónu.

MICHAL SLÁDEK: VŽDY JSEM SE SNAŽIL HRÁT NA MAXIMUM A JÍT PŘÍKLADEM

7. září 2020 - Michal Sládek se stal Texasanem v období, kdy už sám nepředpokládal, že se k florbalu ještě někdy vrátí. Tento obětavý a nesmírně rychlý univerzál se postupně vypracoval v jednu z největších opor týmu a později byl dokonce spoluhráči zvolen kapitánem.

MARTIN ŠIMŮNEK: RÁD SI JEŠTĚ OSTRÝ ZÁPAS ZACHYTÁM

31. srpen 2020 - Martin Šimůnek před Texasem nikde pravidelně nechytal, ale po svém příchodu týmu dlouhodobě pomáhal konstantně dobrými výkony a také poctivým přístupem, díky kterému na tréninku málokdy chyběl gólman.

MUŽI V POHÁRU KONČÍ

27. srpen 2020 - Nově složený A - tým má za sebou první ostrý test. V základní skupině Poháru v daleké Rtyni doplatil na sérii smolných momentů a zranění, které nakonec zapříčinily páté místo a tím pádem i předčasný konec v soutěži.

JOSEF ADAMÍK: BUDU POKRAČOVAT V TEXASKÉM BÉČKU

24. srpen 2020 - Josef Adamík je dalším z právoplatných členů texaské síně slávy. Nastupoval převážně v útoku, ale v průběhu kariéry se mihnul i v obraně. Technicky zdatný florbalista se po vážném zranění ruky dokázal vrátit do sestavy a patřil mezi nejproduktivnější hráče týmu.

MARTIN VICHNAR: ČÁST MÉHO SRDCE BUDE TEXASU NAVŽDY PATŘIT

17. srpen 2020 - Martin Vichnar si místo v sestavě musel vybojovat, ale postupem času se stal ústřední postavou texaského útoku. Kanonýr, který vynechal jen minimum zápasů, svým stabilním bodovým přísunem týmu pomohl k nejednomu vítězství.

TOMÁŠ SPURNÝ: DOUFÁM, ŽE NEZŮSTANEME U VZPOMÍNEK

10. srpen 2020 - Tomáš Spurný odehrál za Texas druhý nejvyšší počet zápasů ze všech. Oblíbený člen kabiny, který spoluhráče nikdy nenechal na holičkách a jehož specialitou byly góly z doslova nemožných pozic je dalším z právoplatných členů klubové síně slávy.

VÁCLAV CIHLA: TEXAS JE MOJÍ SPORTOVNÍ RODINOU

3. srpen 2020 - Václav Cihla florbalu obětoval mnoho. V mládí trávil volný čas vedením klubu z Domažlic a později své trenérské zkušenosti uplatnil i v Texasu. Dlouholetý centr navíc dokázal překonat vážné zranění kolena, do týmu se po letech vrátil a vydržel v něm až do samého konce.

DAVID HLAVÁČEK: NEZAPOMÍNEJTE NA TÝMY, KTERÉ VÁS PODPOROVALY V ZAČÁTCÍCH

27. červenec 2020 - David Hlaváček je typickým příkladem florbalisty, který je pro klub důležitější mimo hřiště, než na něm. Duše kabiny, která nikdy nezkazila žádnou legraci a především pravá ruka prezidenta klubu, bez které by se Texas nevyvíjel a tento rozhovor byste si nepřečetli na webových stránkách, protože by žádné nebyly.

JAN VALENTA: CHTĚL BYCH HRÁT, DOKUD TO PŮJDE

20. červenec 2020 - Jan Valenta je dalším ze základních kamenů, na kterých byl před dvanácti lety florbalový Texas postaven. Pro soupeře nepříjemný hráč platí převážně za defensivního obránce, ale umí zdatně podpořit i útok. Důkazem budiž, že nasbíral přes 100 kanadských bodů a patří mezi členy klubové Síně slávy.

PETR KUKAČKA: TEXAS JE VÝJIMEČNÝ SVOU VIZÍ KOMBINACE SPORTU A KAMARÁDSTVÍ

13. červenec 2020 - Petr Kukačka je další z důležitých postav, bez které by Texas ani nevznikl. Mimo mantinely jedna z nejlaskavějších osob, ale na hřišti zarputilý válečník jehož spoluhráči milují a soupeři nenávidí. Vlasatý florbalista se zkušenostmi z mužské superligy se v sestavě objevil v každé z dvanácti sezon.

PETR KUŠKA: DOUFÁM, ŽE BUDU TEXASKÝ DRES JEŠTĚ OBLÉKAT

6. červenec 2020 - Petr Kuška patří mezi největší klubové srdcaře. Muž s jednadvacítkou na zádech strávil celou svoji texaskou kariéru v obraně a když tým v roce 2014 sháněl nového trenéra, byl to právě on, kdo se dobrovolně přihlásil a z pozice hrajícího kouče dovedl spoluhráče k postupu do nejvyšší regionální soutěže.

LADISLAV HRMA: BYLA TO JÍZDA, NA KTEROU NIKDY NEZAPOMENU

29. červen 2020 - Ladislav Hrma zastával v Texasu během let mnohé funkce. Stále je prezidentem Longhorns, v předchozích letech trénoval A-tým žen i mužů a právě v posledním zmiňovaném kádru byl dlouhodobě také jedním z nejlepších hráčů.