BÉČKO ZA 6 BODŮ

17. září 2019

Mužské béčko nastoupilo minulý víkend ke svým prvním letošním zápasům.

TEXAS LONGHORNS B - TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 7:5 (0:5, 1:0, 6:0)

Hned na úvod je čekal nepříjemný soupeř ze Zruče. V brzkých ranních hodinách se na hráčích Texasu projevila nerozehranost umocněná šrámy z přechozího večera, kdy finishovala taktická příprava na sezonu. I díky faktu, že brankáři Mertovi v první třetině značně komplikovalo situaci chytání proti slunci, svítilo po úvodním dějství na výsledkové tabuli hrozivé skóre 0:5. Po výměně stran v druhé třetině se Longhorni již lépe adaptovali na tradičně klouzající parkety v Kostelecké hale a zlepšeným výkonem dosáhli první branky zásluhou Makovského. Do poslední třetiny nastoupili v přeskupené sestavě a během prvních dvou minut bylo čtyřbrankové manko smazáno. O vítězství Texasu rozhodl dalšími dvěma góly Kovář, který v tomto zápase dovršil hattrick. Značnou zásluhu na vítězství měla i zlepšená obrana po první třetině, která v čele s brankářem Mertou nedovolila soupeři v posledních dvou třetinách ani jednou skórovat. Po třetinách, které svými výsledky spíše připomínají tenisovou dvouhru žen, tedy mužské béčko urvalo první tři body v sezóně.

TEXAS LONGHORNS B - FBC Slavia Praha C 13:3 (5:1, 3:0, 5:2)

Druhý zápas již od počátku přinesl úplně jinou podívanou. Herní pohoda zapříčiněná povedeným závěrem předchozího zápasu se promítla do předváděné hry, díky které Texaské béčko celý zápas dominovalo. Bodově vynikl především nově zvolený kapitán Ondra Šereda (4 góly + 2 asistence), který si nejednou s podporou svých spoluhráčů udělal z obrany Slávistického céčka dobrý den. Souběžně s tím první lajna ve složení Nekola-Mlnářík-Kovář během prvních dvou třetin odehrávala úspěšně svůj koncert spálených šancí, během kterého zůstala nejedna prázdná brána netrefena. Dá se tedy říci, že konečné skóre 13:3 bylo pro Slávistickou rezervu ještě přijatelné vzhledem k vývoji zápasu. První hrací den tedy mužské béčko zakončilo s šesti body na kontě a díky skóre se minimálně do dalšího turnaje bude hřát na prvním místě tabulky.